Uskupení Praha 1 sobě vynesly komunální volby k moci, zvítězili s náskokem, se kterým ani nepočítalo. A pak nevědělo, co s tím vítězstvím dělat. A ujalo se vlády nad městkou částí, na kterou nebylo připraveno. A tak parta nikomu neodpovědných kamarádů začalo přetvářet svět podle svých levičáckých nápadů. Praha 1 se zbavila komunistů v komunálních volbách v roce 2002, a nyní se gang Praha sobě rozhodl, zavést v pravicové Praze 1 levičácký režim. Nenávidí bohaté, podnikatel je sprosté slovo a proto se jim musí ztížit podnikání, co to jde. Své aktivisticko-sociální představy soustřeďují na pomoc těm nejchudším, podporují bezdomovce.
Neuvědomují si, že to, co se povedlo v historicky proletářských Holešovicích, nepůjde v centru města, které už historicky bylo obýváno zcela jiným typem populace. Až bolševici po svém vítězném únoru (který však pro zbytek obyvatelstva znamenal krutou porážku), tomu udělali přítrž a když jsme se rudochů zbavili a začali život ve městě uvádět do normálu, objevili se podvodem na voličích najednou na radnici v jiném zakuklení.
Slibovali zachránit nemocnici na Františku, která záchranu nepotřebovala a nyní se jí snaží za každou cenu zašantročit hlavnímu městu. Zdražují nájemné, odvoz popelnic, daň z nemovitostí, zakázali privatizaci – nic z toho ve svém volebním programu neměli.
Nejhorší je, že začali podle svého přetvářet úřad MČ Prahy 1, který je zodpovědný za uvádění nápadů politiků do praxe. Atmosféra na úřadě se stále zhoršuje, vlivem různých poradců, asistentů a konsultantů, všech pokud možno z nevládek nebo z Prahy 7.
Od začátku roku odělo z úřadu 53 zkušených úřadníků, Dalším 9ti dobíhá výpovědní lhůta během listopadu. Z těch jen 7 klíčových pracovníků bylo vyhozeno, ostatní utekli díky zhoršující se atmosféře. Místo nich přišlo 52 nových zaměstnanců, většinou spjatých s Prahou 7 nebo nevládkami, kteří se ani nesnaží nahradit odešlé kvalifikované úředníky. Jsou na pozicích poradců, konsultantů, asistentů, často na dohodu o pracovní činnosti. Tajemník je na přímý příkaz starosty musel přijmout s dát jim nehorázně vysoké platy, o jakých s úředníkům, hodnocených podle tabulek, může jen zdát.
Však taky ti, kteří zůstali, dostali občas jen symbolické odměny, protože na ně už v rozpočtu nezbyly prachy. Ze mzdových prostředků úřadu se platí i bezdomovci, kteří uklízejí Sherwood, a podle nápadů dočasné nové vedoucí hospodářské správy tygří Laury, mají vbrzku uklízet i v kancelářích na úřadě. Zato se zruší ostraha budov, aby se ušetřilo.
Poradce Skeleton, nyní už zaměstnanec zodpovědný na rekonstrukci úřadu, se ej snaží úřad přetvořit v dobře fungující firmu. Uniklo mu, že radnice není firma a nedá se řídit manažersky. Překáží tomu taková ohyzdná věc jménem demokracie a také zákony. Z jím navržených 139 opatření je podle nejmenovaného kovaříčka 80 v rozporu s různými právními předpisy.
Úřad je v naprostém rozkladu a vidí to i koaliční partneři. První, komu ruply nervy, byl Body, který pohrozil resignací. Zatím proběhly 3 několikahodinová jednání zažehnávací koaliční spory, bez valného efektu.
Nejhorší je na tom, že starosta je přesvědčen, že je všechno v pořádku. Úřad nemá žádné problémy, a pokud ano, tak za ně může tajemník, který je za úřad odpovědný. Ten i proti své vůli loajálně plní starostovy příkaze, co se týče nabírání nových zaměstnanců a poradců včetně jím nadiktované výše platů. A za to, toho slušného starého pána před penzí tenhle floutek, postrádající sociální inteligenci nařkne v novinách, že je to proto, že odmítá resignovat. Holt tajemník má ze zákona vyšší právní ochranu než ostatní úředníci a tak ji hodlá využít.
A není to jenom úřad, co nefunguje. Nefunguje ani politická representace, zmítaná spory. Starosta tvoří svá rozhodnutí formou přítel (bratr) na telefonu.
Ve čtvrtek 28. listopadu dosáhla Praha 1 historického rekordu, kterého nám mohou všichni závidět. To se nestalo, co paměť sahá v celé Praze ani v jiných velkých městech. Svolané zastupitelstvo 4 hodiny jednalo, aby nepřijalo vůbec žádné usnesení.
Starosta mu předložil svou představu rámcové smlouvy o převodu Nemocnice na Františku na hlavní město. Tak diletantsky připravenou, že nad textem známí právníci jen zírali. Navíc byl návrh orientován jednostranně v neprospěch Prahy 1, že mu jej odmítali schválit i dosavadní koaličním partneři. Přes opakované připomínky jako malý kluk hájil svou představu, aby mělo hlavní město jistotu, že mu smlouvu v budoucnu Praha 1 nevypoví. A tak nakonec celý materiál s hanbou starosta raději stáhl.
A další 3 oposiční tisky týkající se omezení přebujelé reklamy v centru či plánované přestavby hotelu Intercontinental nebyly schváleny, jak se vyjádřila členka gangu Praha sobě Talacká: pro oposiční tisky se ze zásady nehlasuje – i kdyby šlo o dobrou věc.
Uskupení Praha 1 sobě mělo své heslo do komunálních voleb „Šlo to na sedmičce, půjde to i na jedničce!“ Uplynulý rok ukázal, že na jedničce to nepůjde.
Ale bude nám trvat nejmíň rok, než se ty všechny zmatky podaří uvést do původního stavu.